Zahradní nábytek na terase přilákal zloděje.

KLADENSKO – Zloděj se zmocnil ratanového nábytku v hodnotě patnáct tisíc korun.

Na linku 158 bylo dne 22. dubna 2020 před polednem oznámeno odcizení zahradního nábytku v obci Smečno na Slánsku.

Dosud neznámý pachatel v době od 22.00 hodin dne 21. dubna do 08.00 hodin následujícího dne vnikl na pozemek rodinného domu v Třebichovské ulici v obci Smečno. Pachatel při vloupání nejprve poškodil oplocení a následně vnikl na terasu domu odkud odcizil zahradní nábytek z ratanu v šedé barvě. Jednalo se komplet jeden stůl a dvě křesla. Tímto svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 15 000,-Kč.

Policisté nyní případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Jelikož se pachatel tohoto protiprávního jednání dopustil v době nouzového stavu hrozí mu za tento skutek maximální trest odnětí svobody až 8 let.

Policie vyzývá občany, kteří v tomto inkriminovaném čase v ulici Třebichovská ve Smečně mohli zaznamenat pohyb podezřelé osoby nebo podezřelého vozidla, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatele.

Policisté upozorňují občany,  aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments