U Hořešoviček se střetl kamion s osobním vozem

KLADENSKO – Nehoda si vyžádala jedno těžké zranění.

V sobotu 16. července, před půl pátou odpoledne, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému ke střetu nákladní soupravy s osobním automobilem, k němuž došlo na silnici I. třídy č. 7, v katastru obce Hořešovičky.

Podle dosavadního šetření došlo k dopravní nehodě pravděpodobně tak, že 46letý řidič nákladní soupravy složené z tahače a návěsu jel od Loun na Prahu, kde u Hořešoviček nejspíš nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem komunikace při silném dešti, když uhýbal jedoucí sanitce se zapnutým výstražným a světelným znamením. Při tomto manévru najel k pravému okraji vozovky, aby umožnil sanitnímu vozu plynulý průjezd, nicméně na mokré silnici dostal smyk a přejel do protisměrného pruhu, kde se střetl s přední částí automobilu VW Passat.

Při střetu osobní automobil zůstal stát na vozovce, avšak nákladní souprava vyjela vlevo na krajnici, kde poté prorazila svodidla a sjela ze svahu do přilehlého pole. Tím došlo navíc k poškození palivových nádrží a úniku asi 400 litrů nafty.

Sedmačtyřicetiletý muž z VW byl s těžkým zraněním převezen do jedné z pražských nemocnic, šofér kamionu vyvázl bez zranění.

Okolnostmi nehody a příčinou se zabývají kladenští kriminalisté.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na více než 3,5 milionu korun.

 

por. Bc. Michaela Richterová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments