Další den pod policejním dohledem

KLADENSKO – Dopravní kontroly na silnicích kladenského okresu probíhaly i o sváteční den.

Zvýšené kontrolní činnosti na pozemních komunikacích v rámci dopravně bezpečnostní akce věnovali policisté ve Středočeském kraji od 30. června do 6. července 2022 na vytipovaných úsecích.

Kladenští policisté se zapojili do této dopravně bezpečnostní akce ve všech třech dnech se zaměřením na dodržování stanovené rychlosti způsobu jízdy, dodržování pravidel silničního provozu při jízdě v jízdních pruzích, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu motorových vozidel, kontrolu předepsaných dokladů, případně kontrolu dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000Sb. o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. V rámci dopravní akce se policejní hlídky zaměřily i na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku nelegální migrace.

Na území okresu Kladno policisté zkontrolovali dne 6. července 2022 celkem 136 řidičů.  V průběhu dopravní akce bylo zjištěno 13 dopravních přestupků, za které policisté udělili řidičům blokové pokuty na místě ve výši 6 600,-Kč. Nejčastějšími přestupky bylo nepoužití bezpečnostních pásů.

Hlavním úkolem dopravní akce bylo především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu. Všichni řidiči by si měli uvědomit, že riskantní jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu.

Policisté budou i v následujících týdnech pokračovat v těchto dopravně bezpečnostních akcích.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments