Nákladní doprava pod policejním dohledem

KLADENSKO – Celorepubliková dopravně akce zaměřená na nákladní vozidla a autobusy.

Policisté Územního odboru Kladno se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která probíhala ve čtvrtek 21. července 2022 v časovém rozmezí od 08.00 do 17.00 hodin.

Policisté se v rámci této dopravně bezpečnostní akce zaměřili především na důkladnou kontrolu zejména dodržování povinností při provozování silniční nákladní a osobní dopravy podle zákona č. 111/1994Sb., o silniční dopravě a mezinárodních předpisů a dohod dodržování tzv. sociálních předpisů (doby řízení odpočinku, bezpečnostních přestávek, manipulace s kontrolními zařízeními –tachograf a paměťovými kartami řidičů, kontroly přeprav nebezpečných věcí podle dohody ADR, kontrolu technického stavu užitkových vozidel, na správné zabezpečení a upevnění nákladu, případně na kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel apod. Současně se i hlídky zaměří na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech a problematiku ilegální migrace a převážení drog.

Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila na pozemní komunikaci I. třídy číslo 1 nedaleko města Slaného ve směru jízdy do Prahy. Dopravní policisté v průběhu akce zkontrolovali celkem 14 nákladních vozidel a byl zjištěn 1 přestupek v dopravě za nevyhovující technický stav vozidla. Pokuta byla za tento přestupek udělena blokově ve výši 700,-Kč.

Kladenští policisté budou v těchto dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i v následujících týdnech.

nprap. Jana Šteinerová

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments