Rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce

KLADENSKO – Policisté se v rámci dopravní akce zaměřili především na  kontroly nákladní a autobusové dopravy.

Policisté v rámci tohoto víkendu od 24. do 26. července 2020 uskutečnili celorepublikovou dopravně bezpečnostní akci s organizací TISPOL, která probíhala na pozemních komunikacích po celém území České republiky, a to především se zaměřením na kontrolní činnost nákladní a autobusové dopravy.

Policisté z územního odboru Kladno se v sobotu 25. července 2020 taktéž zapojili do této celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, při které prováděli kontroly na vytipovaných silnicích kladenského okresu. Akce probíhala od 09.00 do 18.00 hodin.

Hlavním cílem dopravně bezpečnostního opatření s organizací TISPOL byla tentokrát kontrolní činnost se zaměřením na autobusovou a nákladní dopravu. Při této dopravní akci byly prováděny důkladné kontroly dodržování povinností při provozování silniční osobní a nákladní dopravy podle zákona č. 111/1994 Sb. o silniční dopravě a mezinárodních předpisů a dohod dodržování zejména tzv. sociálních předpisů v dopravě. Jedná se o dobu řízení odpočinku a dodržování bezpečnostních přestávek, manipulace s kontrolními zařízeními a paměťovými kartami. Dále byla kontrolována přeprava nebezpečných věcí podle dohody ADR , kontroly technického stavu užitkových vozidel a správné zabezpečení a upevnění nákladu, popřípadě kontrola hmotnosti a rozměrů vozidel.

Při dopravně bezpečnostní akci policisté zkontrolovali na pozemní komunikace č.1/7 na trase Slaný – Lotouš – Louny celkem 18 nákladních vozidel včetně přívěsů a návěsů. Jednalo se o pět nákladních souprav z České republiky a čtyři nákladní soupravy mezinárodní dopravy. Policisté při kontrolách zjistili 10 přestupků, z nichž 5 přestupků bylo vyřízeno na místě blokovou pokutou ve výši 8 000,-Kč a 5 přestupků bylo předáno správním orgánům. Jednomu z řidičů byla udělena kauce ve výši 24 000,-Kč a u jednoho řidiče byla zakázána další jízda z důvodu nevyhovujícího technického stavu vozidla. Přestupky v dopravě řidičů nákladní dopravy se týkaly převážně porušením dopravních předpisů a nevyhovujícího technického stavu.

Policisté při kontrolní činnosti dohlíželi i na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Samozřejmě, že policejní hlídky v průběhu této dopravní akce neopomenuly ani na dodržování pravidel silničního provozu v součinnosti s prováděním kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů dopravního opatření bylo také snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments