Předvánoční akce „Auto není trezor“ ve Slaném

KLADENSKO – Policejní upozornění ke zvýšené opatrnosti při vánočních nákupech.

Slánští policisté se v předvánočním čase zaměřili na kontroly vozidel, která jsou zaparkována především před obchodními domy, ale i na přilehlých parkovištích. Tuto zvýšenou pozornost věnovali opuštěným vozidlům právě v době, kdy každoročně přijíždí větší počet návštěvníků na nákupy a parkoviště jsou plně obsazena.

Policisté obvodního oddělení Slaný ve spolupráci s oddělením tisku a prevence uskutečnili v průběhu minulého týdne preventivně bezpečnostní akci s názvem „Auto není trezor“, která je zaměřena na krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel. K uskutečnění preventivní kontrolní činnosti policisté vytipovali několik parkovišť u obchodních domů ve Slaném v Ouvalově ulici. Preventivní akce probíhala nejen během dne, ale i v nočních hodinách.

Hlavním cílem této preventivně bezpečnostní akce bylo snížit trestnou činnost, která je způsobena vloupáním do zaparkovaných vozidel. Někteří řidiči a jejich spolujezdci ponechávají nebo opomínají věci ve svých vozidlech na parkovištích, a to nejen u obchodních domů.  Zanechané věci jsou poté pro zloděje velkým lákadlem. V mnoha případech dochází k násilnému vniknutí do vozidla, a to právě jen proto, že pachatel zahlédne danou věc na viditelném místě, jako jsou přední nebo zadní sedadla. Zapomenuté věci ve vozidlech, ať už se jedná například o peněženky, mobilní telefony, doklady, notebooky, kabelky, kufříky, batohy, ale i tašky s nákupem jsou pro zloděje někdy i snadnou kořistí.

Policisté na parkovištích majitele informovali o zajištění svých vozidel, a to přímo na místě předáním preventivního letáku s radami nebo umístěním letáku na čelní sklo vozidla. Při akci bylo osloveno několik desítek občanů a celkem zkontrolováno několik set osobních vozidel. Občané tuto policejní preventivní akci vítali s velmi kladnými ohlasy a informace a bezpečnostní situaci rádi prodiskutovali.

Policisté budou v těchto preventivních akcích pokračovat i v následujících týdnech.

Rady k projektu „Auto není trezor“ 

– nenechávejte žádné cenné věci ve vozidle

– nenechávejte zavazadla tak, aby byla na očích, uložte alespoň do zavazadlového prostoru

– nenechávejte pootevřená okénka, ani střešní

– zamykejte vždy vozidlo, i když se vzdalujete jen na chvíli

– doklady i technický průkaz noste při sobě, neodkládejte ve vozidle

– neponechávejte ve vozidle autorádia, ani navigace.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments