Policisté ve Slaném budou seznamovat občany s problematikou kyberkriminality

KLADENSKO – Cílem hackera můžete být i vy, chraňte si své peníze.

Policisté obvodního oddělení Slaný a oddělení tisku a prevence Kladno připravili pro občany města Slaného a přilehlého okolí preventivní akci se zaměřením na kyberkriminalitu, neboť i jedna chyba Vás může stát všechny úspory.

Policisté v průběhu dne 1. června 2022 od 9. 30 do 14.30 hodin na Masarykově náměstí ve Slaném před budovou Knihovny Václava Štecha budou poskytovat informace občanům, aby se seznámili s problematikou phishing a vishing a nestali se obětí podvodníků přes internet.

5 RAD PRO BEZPEČÍ VAŠICH PĚNĚZ

 

  1. Nikdy nikomu nesdělujte své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví ani čísla ze své platební karty. Banky se na ně neptají, ani zprávami, či e-mailem neposílají odkazy na weby, kde jsou vyžadovány!

 

  1. Nereagujte na telefonní hovory, e-maily ani zprávy, kde se vás někdo pokouší vmanipulovat do situace, že jsou vaše finanční prostředky v ohrožení a vy musíte udělat další kroky pro jejich záchranu. Kdyby byly vaše peníze v ohrožení, banka by zareagovala dávno už bez vás.

 

  1. Pány svého účtu jste jen vy. Nezadávejte ani v aplikaci, nepotvrzujte platby, které vám někdo bude diktovat po telefonu, ani nikomu nesdělujte, či nepřeposílejte potvrzovací kódy z SMS. Stejně tak nedávejte nikomu vzdálený přístup do vašeho počítač. 
  2. Mějte aktualizovaný software a antivirus. A to i na telefonu! 
  3. V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku, či volejte 158. Myslete nato, že útočník dokáže napodobit jakékoliv telefonní číslo (tzv. spoofing), či e-mail, vč. Těch vaší banky. 

nprap. Jana Šteinerová

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments