Policejní návštěva v ZŠ Kvílice

KLADENSKO – Policisté besedovali s žáky  prvního stupně.

Policistky z oddělení tisku a prevence Územního odboru Kladno navštívily žáky prvního stupně od 2. do 5. ročníků v Základní škole Kvílice s preventivním programem na různá témata. Policejních besed se zúčastnili i policisté z jiných policejních složek, a to policisté ze skupiny kynologie se svými čtyřnohými pomocníky a dále policisté příslušného obvodního oddělení ve Slaném. Nejčastěji vybíranými tématy přednášek pedagogickým sborem byla „Činnost Policie ČR“, „Nebezpečné situace“, „Dopravní výchova“ a „Trestní odpovědnost“.  Policistky besedy s preventivním program přizpůsobují věku dětí, a to nejen pro žáky prvního a druhého stupně základních škol, ale také v ročnících.

Při besedách dne 20. dubna 2022 policisté oslovili přes osmdesát školáků, kteří se zájmem naslouchali a zapojovali se do diskuze svými zvídavými dotazy. Policisté se v rámci těchto preventivních přednášek snaží seznámit žáky školních zařízení s policejní činností a především je upozornit na různé nebezpečné situace a informovat je, jak se mají zachovat v těchto případech a jak problémovým situacím předejít. Na závěr besed byly dětem předány pracovní sešity s preventivní tématikou především z dopravy, ale také telefonní čísla na tísňové linky a křížovky s omalovánkami.

Za odměnu byl pro školáky připraven další program i ve venkovních prostorách školy s ukázkami policejní činnosti včetně výzbroje a výstroje. Žáci si mohli prohlédnout služební vozidlo s majákem a vysílačkou. Policistka děti seznámila i s policejními pomůckami na opasku. Jednalo se o služební pouta, obušek, rukavice, ale také služební zbraň.

Děti velmi zaujal program skupiny kynologie, při kterém policisté se svými čtyřnohými pomocníky v rámci výcviku předvedli poslušnost služebních psů, simulované situace při zadržení pachatele a vyhledávání různých předmětů v terénu.

Připravený policejní program s preventivními radami na všechna témata byl ze strany pedagogického sboru velmi kladně hodnocen. Děti policejní ukázkovou činnost odměnily potleskem.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments