Policejní kontroly na hřbitovech

KLADENSKO – Pravidelná preventivní kontrolní činnost na pietních místech Kladenska.

V průběhu týdnů na přelomu měsíců říjen a listopad 2020 pracovnice oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty oddělení hlídkové služby a obvodních oddělení provádí pravidelnou preventivní kontrolní činnost na vytipovaných hřbitovech po celém území kladenského okresu.

Preventivně bezpečnostní akce je zaměřena na kontroly hrobů na hřbitovech a přilehlých prostranství. V rámci této kontrolní činnosti policisté vždy zkontrolují několik desítek hřbitovů, a to nejen v denních hodinách, ale také v nočním čase a na některých hřbitovech i opakovaně. Policisté monitorují pietní místa nejen v před dušičkovém období, ale i po dni Památky zesnulých, kdy je na většinu hrobů umístěna květinová výzdoba, ale i další okrasné předměty.

Policejní hlídky v rámci preventivně kontrolních akcí oslovují přítomné občany na hřbitovech a předávají jim informace a letáky s preventivní tématikou. Jedním z doporučení pro občany je upozornění na pořízení   fotodokumentace svých hrobů pro případ, kdyby došlo k poškození nebo zcizení věcí z hrobu. V současné době jsou pachatelé nevyzpytatelní a kromě květin, věnců a svícnů se dost často zaměřují na funerální architekturu, jakou jsou například části hrobek a náhrobků a nebo okrasné sošky, či kovové předměty. Při krádeži nebo poškození bývá tato fotodokumentace velkým pomocníkem při vypátrání odcizených věcí s funerální architekturou.

Dalším upozorněním pro občany je, aby si při odchodu k hrobům řádně zabezpečili svá vozidla a především v nich neponechávali žádné cenné věci, neboť zvýšený počet návštěvníků na těchto pietních místech mnohdy přiláká nenechavé zloděje, kteří umí využít i malou chvilku nepozornosti a vloupat se do vozidla, které svým obsahem upoutá pozornost.

Kladenští policisté budou v těchto kontrolách nadále pokračovat i v dalších měsících. Občané policejní hlídky při preventivní kontrolní činnosti na hřbitovech vítají vždy s kladným ohlasem.

Policie dále upozorňuje řidiče i na zesílený provoz na pozemních komunikacích, který bývá každoročně nejhustější v době víkendových dní v čase Památky zesnulých. Všichni řidiči by měli usedat za volant odpočatí a dbát pravidel silničního provozu. Je velmi důležité, aby byli řidiči vzájemně ohleduplní a neohrožovali provoz na pozemních komunikacích nebezpečnou a riskantní jízdou.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments