IZS na Dětském dni pro žáky ZŠ Zlonice

KLADENSKO – Děti získávaly nové informace od všech zástupců IZS na pevných stanovištích v terénu.

Základní škola Zlonice se složkami IZS uspořádala v pátek 3. června 2022 v okolí areálu místní sokolovny preventivní akci pro žáky od 1. do 5. ročníků s názvem „Dětský den s IZS“, která probíhala v průběhu celého dopoledne.

Zástupci složek IZS na pevných stanovištích v terénu předávali dětem informace o tísňových linkách a o činnosti PČR, HZS a ZZS..

Na jednom z těchto pevných stanovišť bylo umístěno služební  vozidlo P ČR. Policistka z obvodního oddělení Zlonice žáky seznámila s policejní činností, včetně služebního průkazu a policejní výstroje a výzbroje. Taktéž byla dětem umožněna prohlídka policejního vozidla včetně vysílačky a světelné signalizace. Dále si žáci mohli prohlédnout obušek, služební pouta, zastavovací terčík nebo reflexní vestu. Policistka taktéž upozornila děti na různé nebezpečné situace,  předala jim informace, jak se mají bezpečně chovat v dopravě a zodpověděla jejich zvídavé dotazy. Na dalších stanovištích Hasičského záchranného sboru a Zdravotní záchranné služby taktéž zástupci těchto složek odpovídali žákům na jejich dotazy a prováděli ukázky jejich techniky včetně vystavených záchranných vozidel.

Každého z malých návštěvníků zaujala některá z připravených ukázek a ve většině případů získali nové informace a poznatky, které byly pro ně velkým přínosem. „Dětský den s IZS“ se vydařil a byl od žáků i pedagogického sboru kladně hodnocen.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments