Zvýšený dohled na silnicích

KLADENSKO – Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu alkoholu za volantem.

Policisté Územního odboru Kladno se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která probíhala v průběhu pátečního dne 18. června 2021vikendových dní od večerních hodin soboty 30. dubna 2022 do brzkých ranních hodin následujícího nedělního májového dne.

Policisté se v rámci této dopravně bezpečnostní akce zaměřili především při kontrolní činnosti na alkohol a jiné návykové látky za volantem a další dodržování bezpečnostních předpisů v silničním provozu.

Při kontrolní činnosti policisté dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu a zároveň prováděli kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů celého dopravního opatření je snížit počet dopravních nehod a přestupků na pozemních komunikacích.

V rámci této dopravně bezpečnostní akce policisté po celém území okresu Kladno na vytipovaných stanovištích a i v pohyblivých policejních hlídkách ve služebních vozidlech zkontrolovali celkem 209 řidičů včetně jejich dopravních prostředků. Celkem bylo zjištěno 13 přestupků, z toho 7 přestupků bylo vyřízeno na místě udělením blokových pokut v celkové výši 1 500,-Kč a 6 případů bylo oznámeno správnímu orgánu. Byl zaznamenán 1 řidič, který před jízdou požil alkohol a 1 řidič pod vlivem návykových látek. Dále ve 4 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy a v 1 případě neměl řidič u sebe řidičské oprávnění.

Kladenští policisté budou v těchto dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i v následujících dnech.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments