Velký úspěch psovodů se čtyřnohými parťáky

KLADENSKO – Celkové vítězství v krajských kynologických přeborech získala pětiletá Casiopeia z Kladna.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje pořádalo pro rok 2022 dvoudenní přebory ve služební kynologii na policejní základně v areálu Domašína a v přilehlém okolí města Vlašim.

Přebory služební kynologie se uskutečnily ve dnech 4. a 5. května letošního roku a policisté se služebními psy na základě dlouholetého výcviku poměřili své síly v kategoriích pachové práce, poslušnost a obrana, kde prokázali své znalosti, dovednosti a zkušenosti svých čtyřnohých svěřenců.

Celkové vítězství získala pětiletá fenka Casiopeia z kladenské kynologické skupiny s psovodkou pprap. Věrou Strnadovou. Na druhém místě se umístil tříletý Derick s mjr. Jitkou Jozovou taktéž z kladenské skupiny. Třetí místo obsadil sedmiletý Onar s pprap. Janou Petrusovou z kynologické skupiny Benešov a čtvrté ocenění získali pes Dorneus  s pprap. Radkem Bohatou z kynologické skupiny Nymburk.

Nejvyšší ocenění výcviku služebních psů v jednotlivých kategoriích a jejich umístění na prvních místech získali za pachové práce nejlepší výkon předvedla Casiopeia s pprap. Strnadovou, v poslušnosti byl další zástupce kladenské kynologické skupiny pes Hakim s pprap. Hankou Jelínkovou a v obraně Dorneus s pprap. Bohatou.

Krajské přebory služební kynologie Středočeského kraje probíhaly pod dozorem rozhodčího p. Labuty a nprap. Matouška. Pro výkony služebních psů byli jako figuranti přítomní pprap. Radovan Mach a strážník František Škvrna MP Praha.

Všem vítězům, ale účastníkům přeborů služební kynologie přejeme mnoho dalších úspěchů v soutěžích a především při policejní službě a dopadení pachatelů.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments