Velikonoční svátky pod policejním dohledem

KLADENSKO – Nejčastějším přestupkem bylo nedodržování rychlosti.

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce v průběhu prodlouženého velikonočního víkendu, a to ve dnech 14. a 18. dubna 2022.

V rámci této dopravně bezpečnostní akce zaměřili zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, dodržování pravidel silničního provozu při jízdě v jízdních pruzích, na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě. Kontrolní činnost byla taktéž zaměřena i na nelegální migraci a pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

O velikonoční pondělí dne 18. dubna 2022 bylo nezbytné při dopravně bezpečnostní akci směřovat dohled na odhalování osob pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.

Do dopravního opatření bylo v kladenském okrese nasazeno celkem 37 policistů. Za vytipované dva dny provádění kontrolní činnosti policisté zastavili celkem 385 dopravních prostředků. U 49 řidičů zjistili dopravní přestupky, z nichž 45 dopravních přestupků vyřešili na místě udělením blokové pokuty v celkové výši 23 800,-Kč a  čtyři přestupky byly oznámeny správnímu orgánu. Nejčastějšími dopravními přestupky bylo nedodržení rychlosti, a to v 18 případech. Policejní hlídka zastavila 1 řidiče, u něhož byla na dálnici D7 za odbočkou na obec Makotřasy naměřena rychlost 234km/hod., a to v úseku, kde je dopravní značení 110km/hod.  Nevyhovující technický stav vozidla byl zjištěn u 11 vozidel, v 6 případech řidiči neměli dálniční známku a 3 nepoužili bezpečnostní pásy. Alkoholem se před jízdou posilnili 4 řidiči, z nichž se v 1 případě jednalo o dechovou zkoušku s naměřením přes jedno promile alkoholu v dechu.

Policisté budou i v dalších týdnech v těchto dopravně bezpečnostních akcích pokračovat na vytipovaných úsecích kladenského okresu.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments