Upozornění pro chodce i řidiče!

KLADENSKO – Pouze dodržováním předpisů v dopravě, tolerantností a vzájemným respektem můžeme přispět ke snížení počtu dopravních nehod.

Kladenští policisté opakovaně vyzývají chodce a řidiče, aby dodržovali bezpečnostní předpisy v dopravě a vzájemně se respektovali.

Kladenští policisté dopravního inspektorátu od 1 .září 2018 do 31. prosince 2018 prošetřovali celkem dvacet dopravních nehod, při kterých došlo ke střetu motorových vozidel s chodcem. V letošním roce od 1. ledna 2019 do 24. února 2019 dopravní policisté vyjížděli již k patnácti dopravním nehodám, jejichž účastníky byli chodci. V médiích jsme již informovali o těchto dopravních nehodách, ale vzhledem k této závažnosti připomínáme několik dopravních nehod, které se staly na území kladenského okresu.

Dne 22. ledna 2019 v katastru obce Brandýsek došlo ke střetu s čtyřiačtyřicetiletým chodcem, který nebyl mimo obec označen reflexními prvky a byl pod vlivem alkoholu. Dne 28. ledna 2019 v Kladně na náměstí Eduarda Beneše byla zraněna devětatřicetiletá chodkyně a řidička z místa dopravní nehody ujela. Dne 31. ledna 2019 byl po střetu ve Slánské ulici v Kladně poškozen šestačtyřicetiletý muž. Dne 12. února 2019 v Kladně v ulici U Hvězdy narazila do boku projíždějícího vozidla devítiletá dívenka, která byla převezena s drobným poraněním k ošetření do kladenské nemocnice. Dne 20. února 2019 na přechodu pro chodce v Kladně v Kročehlavské se střetlo osobní vozidlo s jedenáctiletým a třináctiletým školákem. Chlapci utrpěli zranění lehčího charakteru a byli posádkou ZZS transportováni do nemocnice v Kladně. Dne 21. února 2019 V Třebízského ulici ve Slaném byla sražena vozidlem pětašedesátiletá žena. Dne 27. února 2019 se v ulici U Brodu nedaleko kruhového objezdu střetl řidič motocyklu s jednapadesátiletým chodcem. Všichni chodci při dopravních nehodách utrpěli zranění a byli ošetřeni v nemocnici. Zranění chodci, kteří byli účastníky těchto dopravních nehod na území okresu Kladno jsou nejen děti a senioři, ale i občané v produktivním věku.

Vzhledem k počtu dopravních nehod s chodci policie opět upozorňuje chodce a řidiče a uvádí několik rad a upozornění.

Je důležité, aby všichni řidiči po usednutí za volant se plně věnovali řízení a dodržovali předpisy v silničním provozu, jako je například dodržování rychlosti, jízda bez jakýchkoliv návykových látek, bezpečné předjíždění a další. Jedním z těchto předpisů je i dávání přednosti chodcům na přechodu pro chodce, což ovšem neznamená, že mají chodci absolutní přednost.

Každý chodec než vstoupí do vozovky a pře

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments