Recidivista skončil opět za mřížemi

KLADENSKO – Opakovaně vykrádal automaty a nyní odpykává svůj trest ve vězení.

Na základě operativní policejní práce se podařilo kladenským kriminalistům ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Kladno vypátrat a dopadnout dne 23. dubna 2021 podezřelého pachatele, který se na území města Kladna a Slaného dopouštěl trestné činnosti vykrádáním automatů.

V posledních dvou měsících bylo na území okresu Kladno zaznamenáno 14 skutků vloupání do nápojových automatů nebo automatů umístěných v prostoru myčky na vozidla. V průběhu vyšetřování tohoto případu bylo policejním šetřením zjištěno, že dvaačtyřicetiletý muž z okresu Liberec se od března letošního roku vloupal do několika automatů umístěných převážně v budovách nemocnice Kladno a Slaný. Pachatel se v různých časových rozmezích, a to v pozdních nočních, či brzkých ranních a nebo v poledních hodinách  za užití násilí vloupával do těchto automatů, které jsou umístěny na nemocničních odděleních. Ve většině případů pachatel používal montérkový oděv, jako opravář automatových přístrojů.

Na základě profesionální práce policistů byl recidivista obviněn z šesti skutků vloupání do automatů v Oblastní nemocnici Kladno a v nemocnici ve Slaném. Pachatel svým jednáním způsobil společnostem škodu, která byla předběžně vyčíslena na 11 000,-Kč a škoda vzniklá poškozením přesáhla částku přes 10 000,-Kč. Kriminalisté dne 24. dubna 2021 podali podnět k návrhu na vzetí do vazby na Okresní státní zastupitelství.  Státní zástupce a následně Okresní soud Kladno tento návrh akceptovali a muž byl za své protiprávní jednání eskortován do věznice v Praze.

Dvaačtyřicetiletý muž byl obviněn z trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Obviněnému muži za spáchanou trestnou majetkovou činnost hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 5 let.

V současné době probíhá nadále šetření k tomuto případu a kriminalisté budou obviněnému muži jeho trestnou činnost rozšiřovat o další čtyři skutky vloupání do automatů a nelze vyloučit, že v následujících dnech budou prokázány i další případy majetkové trestné činnosti.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments