Předdušičkové kontroly hřbitovů

KLADENSKO – Při preventivních akcích policisté zkontrolují několik hřbitovů na Kladensku.

Policistky oddělení tisku a prevence a policisté z oddělení hlídkové služby i v letošním roce navázali na pravidelné preventivně bezpečnostní akce, zaměřené na kontroly hřbitovů ve vytipovaných místech okresu Kladno. Při preventivní kontrolní činnosti policejní hlídky kontrolují hroby na hřbitovech po celém území kladenského okresu.

Policisté majitelům hrobů doporučují, aby si  své hroby na hřbitovech vyfotografovali a vlastnili tak dokumentaci pro případ, kdyby jim byly z hrobu zcizeny nějaké předměty. V dnešní době jsou pachatelé nevyzpytatelní a kromě svícnů, květin a věnců se dost často zaměřují na části funerální architektury, jako jsou například části hrobek a náhrobků a nebo okrasné kovové předměty, či sošky.

V rámci těchto preventivních akcí policisté poskytují informace občanům, kteří se v danou dobu právě nacházejí na hřbitovech. Dále probíhá distribuce letáků s preventivní tématikou.

Policisté upozorňují občany, aby ani na těchto pietních místech neopomínali věci ve svých vozidlech, neboť zloděj umí využít každou chvilku nepozornosti. Především o víkendu před dnem Památky zesnulých, kdy je zvýšený počet návštěvnosti a taktéž jsou naplněná parkoviště a přilehlá místa v nedaleko hřbitovů.

Policisté taktéž apelují na řidiče, aby byli v těchto dnech velmi obezřetní, neboť jako každým rokem je v předdušičkových dnech a o víkendu očekáván zesílený provoz a vyšší nárůst vozidel v silničním provozu. Z těchto důvodů by řidiči měli dbát zvýšené opatrnosti a obezřetnosti. Toto upozornění a dodržování předpisů se týká všech účastníků silničního provozu.

Kladenští policisté při preventivní akci s kontrolní činností na hřbitovech v těchto dnech v dopoledních hodinách zkontrolovali hřbitovy u svatého Jána, u svatého Jiří, v Buštěhradě a v Kladně Rozdělov. Nebyly shledány žádné vykradené hroby ani poničené od vandalů. Policisté zaznamenali několik hrobů, které byly zchátralé a neudržované nebo znehodnoceny povětrnostními podmínkami. Celá akce byla od přítomných občanů kladně hodnocena. V dalších týdnech budou probíhat kontroly v průběhu dne i v nočních hodinách na vytipovaných pietních místech kladenského okresu.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments