Pozor na podvodná jednání přes internet

KLADENSKO – Neposílejte žádné finance za slibované partnerské soužití s neznámou osobou. 

Kladenští policisté opět upozorňují ženy i muže, kteří touží po vztahu, aby nikdy neposílali peníze lidem, které osobně neznají. Slibem lásky a vztahu nikdo nezarmoutí, ale v mnoha případech se stanou obětí podvodného jednání pachatele, který pod záminkou spokojeného partnerství vyláká mnohdy vysoké finanční obnosy.

Tito vztahoví manipulátoři jsou velmi zdatní a přesvědčiví a dokážou v lidech vyvolat emoce, jejichž prostřednictvím je poté ovládají.

Kladenští kriminalisté v současné době prošetřují případ poškozeného pětadvacetiletého muže, kterého prostřednictvím sociální sítě oslovila žena, která s příslibem společného života od něho postupně vylákala v řádech několik stovek až statisíců korun pod dobu šesti měsíců, a to finanční částku v celkové výši přes 570 000,-Kč. Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu podvod, za který pachateli hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 5 let.

Policie upozorňuje ženy a muže, aby byli při navázání vztahu vždy obezřetní, neboť ne všichni přes sociální sítě na různých seznamkách vyhledávání jen partnera k společnému žití, ale taktéž se snaží podvodným jednáním obohatit ve svůj prospěch. Takovéto utajené seznámení a vstup do života s neznámým partnerem, který je založen na zasílání peněz pod různými dojemnými příběhy přináší následně pro poškozeného nejen velké zklamání, ale mnohdy i značnou finanční ztrátu. Oběť se v takových případech za slíbenou lásku vydá ze všech svých uspořených finančních prostředků a často se i zadluží a poté musí tuto dlužnou částku splácet sám.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments