Policejní dohled v rámci akce SPEED MARATHON

KLADENSKO – Občané měli možnost se zapojit do akce svými návrhy rizikových míst k měření.

Kladenští policisté z dopravního inspektorátu se zapojili do celoevropské dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON 2022 v rámci akce s organizací ROADPOL.

Pro zvýšení bezpečnosti na pozemních komunikacích, ale také za účelem snížení nehodovosti provádí Policie České republiky vlastní dopravně bezpečnostní analýzy ke zjištění rizikových míst. Do této dopravní akce je částečně zapojena i veřejnost, která má možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková.

Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila ve čtvrtek 24. března 2022 na území okresu Kladno od 06.00 do 18.15 hodin. V rámci dopravního opatření byly policejní hlídky rozmístěny na vybraná místa po kladenském okrese. Policisté za pomoci radarů a další techniky se tentokrát zaměřili především na kontrolu rychlosti projíždějících vozidel, a to nejen v obci, ale i mimo obec. S policejními hlídkami se v kladenském okrese mohli řidiči setkat například v obci Hvězda, Lotouš, Třebichovice, Otvovice, Doksy, na dálnici D7 a v ulicích Kladna

V průběhu dopravní akce bylo zastaveno ke kontrole celkem 106 vozidel.  Policisté kontrolní činností zaznamenali 20 dopravních přestupků, za které byly uděleny blokové pokuty ve výši 13 700,-Kč, z toho bylo 19 pokut vyřízeno na místě a 1 pokuta byla oznámena správnímu orgánu.

Hlavním úkolem dopravně bezpečnostní akce bylo především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. Cílem této akce bylo upozornit na rizika, která přináší nedodržování rychlosti a jaká mají následek. Každoročně dochází k tisícům dopravních nehod a desítkám zmařených lidských životů. Všichni řidiči by si měli uvědomit, že nebezpečnou a riskantní jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy ostatních účastníků silničního provozu.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments