Policejní dohled na pozemních komunikacích

KLADENSKO – Kladenští policisté v průběhu akce zjistili u čtrnácti řidičů nedodržení rychlosti.

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikového dopravního opatření, které probíhalo v průběhu státního svátku v úterý 28. září 2021. Dopravně bezpečnostní akce byla zaměřena především na kontrolu dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci a i mimo obec.

Kladenští policisté při dopravní akci využili speciální služební vozidlo tovární značky Škoda Superb s veškerou funkční měřicí technikou a dále laserový rychloměr. Dopravní akce probíhala na vytipovaných pevných stanovištích a dále na vybraných pozemních komunikacích včetně dálnic v okrese Kladno, které monitorovaly motorizované policejní hlídky.

V rámci dopravní akce bylo zkontrolováno 62 řidičů a bylo zjištěno celkem 19 přestupků, které byly na místě vyřešeny uložením blokové pokuty ve výši 12 100,-Kč.  Nedodržení rychlosti v dopravě porušilo 14 řidičů, z toho v 9 případech byla rychlost nedodržena v obci v 5 mimo obec. U 5 vozidel byla udělena bloková pokuta za nevyhovující technický stav. Dále při policejních kontrolách policisté zastavili vozidlo, jehož řidičem byl muž v zákazu řízení, který se zároveň odmítl podrobit dechové zkoušce. V současné době je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupku v dopravě. Za toto protiprávní jednání hrozí podezřelému muži maximální trest odnětí svobody ve výši až 2 let.

Cílem těchto dopravně bezpečnostních akcí je snížit závažná porušení pravidel silničního provozu, neboť neukázněnost a nedisciplinovanost některých řidičů je v mnoha případech velkou příčinou řady zbytečných kolizí na našich silnicích a některé vedou až k vážným dopravním nehodám.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments