Policejní dohled na dálnici D7

KLADENSKO – Plynulá jízda pouze v levém jízdním pruhu je nejen riskantní, ale i bezohledná vůči ostatním účastníkům silničního provozu.

Policisté kladenského dopravního inspektorátu se zapojili v úterý 5. října 2021 do krajské dopravní akce, která byla především zaměřena na řidiče, kteří nedodržují dle pravidel silničního provozu jízdu v jízdních pruzích na dálnicích.

Dopravně bezpečnostní akce na území okresu Kladno probíhala v časovém rozmezí od 09.00 do 17.00 hodin na dálnici D7, která je na trase Praha – Slaný – Louny. Při výkonu kontrolní činnosti policisté dohlíželi na dodržování předpisů v silničním provozu, a to například používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dodržování povolené rychlosti jízdy vozidel. Hlavním úkolem této dopravní akce bylo především kontrolovat jízdu v jízdních pruzích na dálnici, neboť mnozí řidiči po celou dobu jízdy se pohybují v levém jízdním pruhu a tímto se dopouští přestupku v dopravě, jelikož levý jízdní pruh je určen k předjíždění vozidel v pravém jízdním pruhu, na což někteří řidiči opomínají a svou bezohlednou jízdou ohrožují další účastníky silničního provozu.

V rámci dopravně bezpečnostního opatření policisté prováděli kontrolní činnost motorizovanou hlídkou ve speciálním osobním vozidle Škoda Superb, která se pohybovala na dálnici D7 v úseku Praha – Lidice – Brandýsek – Knovíz – Slaný. Při dopravní akci policisté zjistili celkem 10 přestupků, za které byly neukázněným řidičům uděleny blokové pokuty ve výši 9 900,-Kč. Ve 4 případech se jednalo o nesprávnou jízdu v jízdních pruzích dále 4 řidiči překročili nejvyšší dovolenou rychlost, 1 neměl dálniční známku a 1 jeden řidič nesprávným způsobem jízdy vjel do protisměru a způsobil dopravní nehodu.

Cílem této dopravně bezpečnostní akce je snížit závažná porušení pravidel silničního provozu, neboť neukázněnost a nedisciplinovanost některých řidičů je v mnoha případech velkou příčinou řady zbytečných kolizí na našich silnicích a některé vedou až k vážným dopravním nehodám.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments