Podnapilý řidič bez řidičského oprávnění způsobil nehodu

KLADENSKO – Při vycouvání z parkoviště nezvládl řízení a způsobil dopravní nehodu.

Policisté obvodního oddělení Slaný a dopravní policisté z kladenského inspektorátu vyjížděli dne 7. května 2020 kolem dvanácté hodiny k oznámené dopravní nehodě, která se stala ve Slaném před prodejnou na pozemní komunikaci v Tomanově ulici.

Řidič při vycouvávání z parkovacího místa nezvládl řízení a způsobil dopravní nehodu tím, že svým osobním vozidlem tovární značky Audi A4 narazil do zde zaparkovaného osobního vozidla značky Fiat. Tímto způsobil poškození vozidla a škoda byla předběžně vyčíslena na částku 4 000,-Kč. Policisté podezřelého řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a dále k provedení dechové zkoušky. Policejním šetřením bylo zjištěno, že dvaatřicetiletý řidič z okresu Beroun není držitelem řidičského oprávnění. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 1,71 promile alkoholu v dechu. Dále policisté řidiče vyzvali k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici, čemuž dobrovolně vyhověl.

Případ je nyní prošetřován a muž je podezřelý za toto protiprávní jednání z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Alkohol za volant nepatří

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol i drogy za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments