Obchodníci i občané buďte obezřetní

KLADENSKO – Drzost zlodějů bývá nevyzpytatelná.

Kladenská policie upozorňuje obchodníky a občany, aby byli obezřetní a dávali si pozor při manipulaci s finanční hotovostí, ale také při rozměňování peněz.

Tyto požadavky v obchodech po prodávajících mívají někteří nakupující, kteří umí v daném okamžiku zneužít situace a chaosu, který úmyslně vyvolají při rozměňování bankovek vyšších hodnot. V některých případech poté po jejich odchodu z prodejny prodávající zjistí, že byl při rozměňování bankovek okraden, a to nesprávným vrácením peněz a nebo mu chybí finance v pokladně, kterých se zloděj zmocnil při komunikaci přímo v pokladně.  Pachatel umí využít i této situace, kdy je na okamžik otevřená pokladna bez dozoru, ačkoliv je obsluha stále u prostoru pokladny, kde zloděj umí velmi rychle zareagovat svou zručností a lstí.

Dále policisté upozorňují občany i na manipulaci s penězi na ulicích nebo před obchodními domy, kdy jsou osloveni neznámými osobami, které požadujíc rozměnění i malých finančních obnosů například na jízdenku v autobuse, do automatu nebo do nákupního košíku. Policisté vyzývají občany, aby byli velmi obezřetní, neboť i dochází k takovým případům, že zloděj při hledání drobných mincí zneužije vaší ochoty a v danou chvíli nepozornosti a vytáhne vám papírové bankovky z peněženky, aniž byste jeho jednání postřehli. V ojedinělých případech se pachatel zmocní celé vaší peněženky. Z těchto důvodů doporučujeme, aby

Policie upozorňuje občany a převážně prodávající, aby při rozměňování peněz vždy věnovali zvýšenou pozornost a nikdy neponechávali své peněženky nebo pokladny bez dozoru. Zloděj umí využít i malou chvilku vaší nepozornosti ve většině případů ve svůj prospěch. Při rozměňování peněz v obchodě při nákupu s prodávajícími nebo na ulici s jednotlivci, buďte obezřetní a dbejte vždy zvýšené opatrnosti, neboť pachatel vás většinou již oslovuje za účelem obohatit se získáním vašich financí.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments