Kontrolní činnost v rekreačních oblastech

KLADENSKO – Policisté uskutečnili další preventivní akci v chatových lokalitách Slánska.

Policisté územního odboru Kladno pravidelně provádí kontrolní činnost v rekreačních oblastech a zahrádkářských koloniích ve vytipovaných lokalitách kladenského okresu. Převážně počátkem podzimních měsíců až do jara, vzhledem k opuštění sezónních míst majiteli, bývá zvýšený policejní dohled právě v těchto převážně lesních porostech, kam jsou rekreační chaty situovány.

Oddělení tisku a prevence Kladno uspořádalo ve čtvrtek 28. dubna 2022 další z preventivně bezpečnostních akcí v chatových oblastech ve spolupráci s policisty obvodního oddělení Slaný a se skupinou kynologie. Touto preventivní činností policisté navázali na projekty „Chataři, pozor blíží se zima“ a „Ochrana rekreačních objektů“.

Policisté provedli kontrolní činnost tentokrát v pěti vytipovaných územích katastru obce Bílichov na Slánsku. Policisté ve spolupráci se služebními psy zkontrolovali u rekreačních objektů dveře, okenice, zámky a ostatní přilehlé prostory a okolí. V rámci preventivní činnosti policisté umístili za okenice nebo branky informační letáky s preventivní tématikou.

Na kontrolní činnost v chatových oblastech bylo nasazeno celkem pět policistů a dva služební psi. Při preventivním opatření bylo zkontrolováno přes sto objektů. Všechny chaty byly zajištěny a nebylo shledáno žádné poškození ani stopy po násilném vniknutí do rekreačních zařízení.

V rámci této preventivně bezpečnostní akce bylo zjištěno, že většina chatek je ještě opuštěná, ale někteří natěšení chataři se již do svých rekreačních objektů nastěhovali z městských obydlí. Chataři s policisty v průběhu akce diskutovali a kontroly policejních hlídek vždy vítají a kladně hodnotí i jejich činnost.

Policisté územního odboru Kladno budou v těchto preventivně bezpečnostních akcí v rekreačních oblastech nadále pokračovat i v následujících měsících v různých chatových lokalitách kladenského okresu.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments