Kladenský toxi tým opět udeřil

KLADENSKO – Výrobce pervitinu byl zadržen přímo při vaření.

Další úspěch na drogové scéně slaví kladenský toxi tým. Ten si po usilovné a důkladné práci došlápl na tři osoby, jednu ženu a dva muže, které distribuovaly pervitin několika desítkám osob. Jeden z mužů tuto drogu kromě distribuce navíc vyráběl, jeho družka se o to asi ve dvou případech pokusila. Pro pár si kriminalisté přišli společně se středočeskou zásahovkou, pro jejich hlavního odběratele pak s prvosledovou hlídkou.

Na základě operativní činnosti se podařilo kladenským kriminalistům zjistit, že 56letý muž a jeho 44letá družka, distribuují v Kladně ve velké míře pervitin, a to přibližně třem desítkám koncových uživatelů. Kromě prodeje této drogy se tento muž „živil“ i její výrobou, k čemuž docházelo převážně v místě bydliště nebo také na různých místech venku, zejména v osamocených lesních prostorech na Kladensku. Veškeré potřebné materiály pro výrobu pervitinu, jako jsou léky obsahující efedrin či pseudoefedrin, chemikálie, včetně laboratorního vybavení, zajišťovala zejména jeho partnerka. Všechny tyto věci nakupovala sama nebo prostřednictvím dalších osob.

Tento pár byl zřejmě v rámci možností připraven na případný zásah policie a nejspíš nebyl ani moc překvapen z jejich „návštěvy“, neboť z předchozí zkušenosti 56letého muže, již dříve odsouzeného za drogovou trestnou činnost, schovával nádobí potřebné pro výrobu pervitinu na několika místech v okolí jejich bydliště. Takto konali především z toho důvodu, aby jim kriminalisté při domovní prohlídce nezabavili úplně všechen jejich „cenný majetek“ a nemohli jim prokázat vyrábění drog.

Jejich ústředním odběratelem byl 35letý muž, který kromě distribuce pervitinu nejméně patnácti osobám, pěstoval doma v bytě konopí, které poté usušil a hotový materiál měl částečně pro vlastní potřebu a část distribuoval svým známým. Kromě konopí experimentoval s pěstováním zatím blíže nezjištěných druhů houbiček.

Při domovní prohlídce u páru kriminalisté zajistili kompletní laboratorní soustavu, tzv. varnu, složenou ze skleněných baněk různých velikostí, většího množství chemikálií a dalších věcí potřebných pro výrobu metamfetaminu (pervitinu), jako jsou například teploměry, digitální váhy a vařič. Kromě toho zajistili několik plastových uzavíratelných sáčků, z nichž některé byly naplněné bílou a žlutou krystalickou látkou, jiné byly prázdné a také finanční hotovost.

U obviněného, jejich hlavního odběratele, byl zajištěn pěstební stan s osvětlením, větráky, uhlíkovými filtry kvůli zamezení zápachu, hnojivy a časovači. Dále pak sušina marihuany a plastové uzavíratelné sáčky s krystalickou látkou.

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila proti těmto třem osobám trestní stíhání a obvinila je ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Šestapadesátiletý muž a jeho 44letá družka jsou stíháni vazebně, přičemž obviněnému hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na dva roky až deset let, neboť byl již za drogovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen a zdi vězení opustil na jaře loňského roku. Obviněné ženě a hlavnímu odběrateli pervitinu za distribuci hrozí v případě odsouzení jeden rok až pět let.

 

por. Bc. Michaela Richterová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments