Jak správně převážet vánoční stromek

Aby se z vánočního stromku nestala nebezpečná zbraň.

Tipy na přepravu:

Kde nejlépe vozit vánoční stromek, pokud nemám střešní nosič?

V nejlepším případě v interiéru. Sklopíme zadní sedadla a vytvoříme větší ložnou plochu vozu. Dále za přední sedadlo uložíme pevnou dřevěnou desku tak, aby se o ni kolmo opřela spodní část stromku. Tím zaručíme bezpečnost osoby na předním sedadle a znemožníme propíchnutí sedadla stromkem při prudkém brzdění nebo nárazu. Dále celý strom svážeme a upevníme kurtou k okům v ložné části vozu.

Na co si dát pozor

Špička stromu musí při transportu směřovat dozadu, osekaný konec kmene dopředu; proud vzduchu tak neotrhá větve. Pokud strom vyčnívá více než jeden metr za záď auta, musí být označený červeným praporkem o minimální velikosti 30 x 30 cm, nikoli reflexní vestou z vozu.

Kryt zavazadlového prostoru a sedadel

K ochraně potahu sedadel a čalounění použijte deku nebo staré oblečení. Tím zabráníte poškození interiéru od pryskyřice nebo nečistot ze stromku.

Volný výhled

V žádném případě nezacloňte stromkem přední okna vozu. Musí být zachován bezpečný výhled z vozu.

Otevřené víko kufru

Při přepravě s otevřeným víkem zavazadlového prostoru (výklopných zadních dveří) v žádném případě nezakrývejte ničím zadní svítilny a víko či poklop kufru zajistěte popruhem proti otevření při přejezdu nerovností na vozovce.

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments