I jedna chyba Vás může stát všechny úspory

KLADENSKO – Buďte velmi obezřetní – cílem hackera se můžete stát i vy.

Již opakovaně jsme v minulosti na policejních webových stránkách informovali o phishingových a vishingových útocích na klienty bankovních domů. Pachatelé majetkových deliktů přicházejí s propracovanými metodami, které není snadné prokouknout a jejich oběti tak přicházejí o nemalé finanční prostředky nebo zneužitelné osobní údaje.

Pět zásadních rad pro bezpečí vašich peněz

  1. Nikdy nikomu nesdělujte své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví ani čísla ze své platební karty. Banky se na ně neptají, ani zprávami, či e-mailem neposílají odkazy na weby, kde jsou vyžadovány!
  2. Nereagujte na telefonní hovory, e-maily ani zprávy, kde se vás někdo pokouší vmanipulovat do situace, že jsou vaše finanční prostředky v ohrožení a vy musíte udělat další kroky pro jejich záchranu. Kdyby byly vaše peníze v ohrožení, banka zareagovala dávno už bez vás.
  3. Pány svého účtu jste jen vy. Nezadávejte ani v aplikaci nepotvrzujte platby, které vám někdo bude diktovat po telefonu, ani nikomu nesdělujte, či nepřeposílejte potvrzovací kódy z SMS. Stejně nedávejte nikomu vzdálený přístup do vašeho počítače.
  4. Mějte aktualizovaný software a antivirus. A to i na telefonu!
  5. V případě pochybností vždy kontaktujte svou banku, či volejte 158. Myslete nato, že útočník dokáže napodobit jakékoliv telefonní číslo (tzv. spoofing), či e-mail, vč. těch vaší banky.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments