Hledáme svědky incidentu

Mladá žena byla napadena neznámým řidičem.

Kladenští kriminalisté prošetřují pokus znásilnění, ke kterému mělo dojít 22. dubna 2021 po půl jedné odpoledne na polní cestě mezi obcemi Smečno a Hrdlív.

Poškozená dvacetiletá žena vystoupila z autobusu městské hromadné dopravy v obci Kvíc zastávka U Hrušky a pěšky se vydala do obce Hrdlív, kde v současné době bydlí. Cestou u ní v kopci zastavila dodávka, jejíž řidič se poškozené ptal anglicky, jak se dostane do Kladna. Jelikož dopravní situace nedovolila, aby šoférovi okamžitě popsala cestu a muž jí očividně nerozuměl, nastoupila k němu do vozidla.

Oznamovatelka se mu lámanou angličtinou snažila vysvětlit, kudy má jet a když projížděli obcí Hrdlív, tak řidiče požádala, aby jí zastavil a ona mohla vystoupit. Na to šofér nereagoval, skládal jí lichotky a údajně chtěl, aby s ním odjela do ciziny. Nakonec odbočil na výše zmiňovanou polní cestu a snažil se o fyzický kontakt.

Oznamovatelce se pochvíli podařilo otevřít dveře vozidla a z místa utekla. Na to se řidič s dodávkou rozjel a odjel směrem do Slaného.

Oznamovatelka nedovedla muže přesně popsat. Co se týká dodávkového vozidla, mělo mít korbu s šedou plachtou.

Případ je prošetřován jako přečin znásilnění ve stádiu pokusu a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Aby se podařilo výše uvedeného násilníka vypátrat, hledáme svědky tohoto incidentu. Žádáme řidiče osobních vozidel, kteří v inkriminovanou dobu projížděli místem události a mohli by svými poznatky pomoci zjistit zatím nezjištěnou dodávku a nezjištěného řidiče, aby se přihlásili na službu kriminální policie. Vyšetřovateli případu by pomohly k objasnění případu i záběry z palubních kamer vozidel, která 22. dubna 2021 kolem půl jedné odpoledne projížděla po silnicích mezi obcemi Kvíc, Hrdlív, Smečno a Slaný. Jakékoliv informace je možné sdělit policistům osobně na SKPV Slaný, nebo telefonicky na čísle 974 873 582. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments