Dopravní nehoda s chodkyní

KLADENSKO – Při dopravní nehodě chodkyně utrpěla těžké zranění dolní končetiny.

Policisté z kladenského dopravního inspektorátu vyjížděli dnes 7. srpna 2020 k dopravní nehodě, která se stala jen několik před devátou hodinou ve Slaném.

K dopravní nehodě došlo mimo přechod pro chodce nedaleko kruhového objezdu v Pražské ulici. Při dopravní nehodě se střetlo dodávkové vozidlo VW s chodkyní. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je dvaadvacetiletý muž, u kterého byl výsledek na alkohol negativní. Třiasedmdesátiletá chodkyně utrpěla zranění dolní končetiny těžšího charakteru a byla z místa dopravní nehody převezena posádkou ZZS do slánské nemocnice k hospitalizaci. U chodkyně byl alkohol taktéž vyloučen. Po dobu prvotního šetření byl provoz na pozemní komunikaci omezen.

Příčina dopravní nehody je nadále v šetření.

Kladenští policisté vyzývají chodce a řidiče, aby dodržovali bezpečnostní předpisy v dopravě a vzájemně se respektovali.

Každý chodec než vstoupí do vozovky a přejde pozemní komunikaci na druhou stranu je povinen se vždy rozhlédnout. Je nutné věnovat neustálou pozornost silničnímu provozu a být obezřetní, neboť malá chvilka nepozornosti může způsobit střet s vozidlem a vážná zranění.

Všichni řidiči jakmile usednou za volant se musí plně věnovat řízení a jsou povinni dbát dopravních předpisů, jako je například dodržování rychlosti, jízda bez jakýchkoliv návykových látek a další. Jedním z předpisů je i dávat přednost chodcům na přechodu pro chodce, což ovšem neznamená, že mají chodci absolutní přednost.

Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že při dodržování předpisů silničního provozu a především vlastní ukázněností a disciplínou a vzájemnou ohleduplností je možné snížit počet dopravních nehod, a to ať už se jedná o dopravní nehody motorových vozidel v obci nebo mimo obec a nebo dopravní nehody motorových vozidel s chodcem, či cyklistou.

Dalším upozorněním, které mnohdy ani chodci a ani řidiči nepoužívají v případě přecházení silnice je oční kontakt, který je velmi důležitý.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments