Dopravní nehoda s alkoholem na dálnici D7

KLADENSKO – Řidiči posilněnému alkoholem hrozí maximální trest odnětí svobody až na tři roky.

Na základě oznámení dne 15. června 2020 vyjížděli policisté kladenského dopravního inspektorátu v podvečerních hodinách k dopravní nehodě na Slánsku.

Na úseku dálnice D7 nedaleko obce Knovíz se stala dopravní nehoda, při které se střetla dvě dodávková vozidla po osmnácté hodině. Po střetu skončila obě vozidla za krajnicí pozemní komunikace. Sedmatřicetiletý řidič dodávkového vozidla Ford Tranzit, jedoucí ve směru jízdy z Prahy do Slaného nezvládl řízení a narazil do vozidla VW Crafter. Policisté vyzvali oba řidiče k dechovým zkouškám. U řidiče vozidla Ford Tranzit byla dechová zkouška pozitivní a naměřená hodnota byla 2,61 promile alkoholu v dechu. Dalším policejním šetřením bylo zjištěno, že řidič nevlastní řidičské oprávnění. Tento řidič byl při dopravní nehodě zraněn a z místa převezen posádkou ZZS do slánské nemocnice k ošetření. V současné době je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 3 roky. Druhý řidič taktéž ve věku sedmatřicet let neutrpěl žádné zranění a v jeho případě byla dechová zkouška negativní a alkohol na místě vyloučen.

Dopravní nehoda je v šetření.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří.  Řidiči, kteří nedodržují předpisy silničního provozu jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments