Chraňte si majetek i za ploty na svých pozemcích

KLADENSKO – Drzost pachatelů je nevyzpytatelná.

Kladenští policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. t3)Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky.

Občané, neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.

V současné době policisté prošetřují případ odcizených věcí ze zahradního altánu v obci Hřebeč, který byl na policejní služebnu oznámen v dubnu letošního roku. Dosud  neznámý pachatel překonal oplocení pozemku u rodinného domu a poté vnikl do neuzamčeného zahradního altánku odkud odcizil elektrické nůžky na plot, čtyři dětské koloběžky různé typy a dětské jízdní kolo. Tímto svým jednáním pachatel způsobil majiteli škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 11000,-Kč. Případ je prošetřován a pachatel je podezřelý z trestných činů krádež a porušování domovní svobody.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments