Senioři okradeni v obchodním domě

Poznáte ženu na fotografii, kontaktujte Policii ČR.

V uplynulém období se na policisty Obvodního oddělení Slaný obrátil sedmaosmdesátiletý muž, aby oznámil krádež kabelky, ke které došlo 30. června 2020 v obchodním domě ve Slaném v ulici Ouvalova.

Senior vyrazil nakupovat v dopoledních hodinách se svou jedenaosmdesátiletou přítelkyní, která uložila do nákupního vozíku svou kabelku, ve které měla své věci, ale i věci oznamovatele. Jednalo se osobní doklady, doklady od vozidla, klíče, platební kartu a finanční hotovost.

Pravděpodobně byli zaujati vybíráním zboží a nevěnovali pozornost odloženému zavazadlu, čehož využila zatím nezjištěná žena, která kabelku z vozíku odcizila.

Začátkem srpna 2020 se na policisty obrátila i výše zmiňovaná poškozená žena, aby policistům sdělila, že jí navíc byla z bankovního účtu vybrána finanční hotovost ve výši 25.000,- Kč a to prostřednictvím odcizené platební karty. Tuto skutečnost zjistila, když jí byl doručen bankovním domem výpis z účtu.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Na základě provedeného šetření a po zhlédnutí záznamu kamerového záznamu, který byl pořízen v obchodním domě, se vyšetřujícím policistům podařilo zjistit podobu ženy, která odcizila seniorce zavazadlo.

Aby se ji podařilo zdárně vypátrat a dopadnout, přivítali by policisté poznatky od občanů, které by vedly k odhalení totožnosti této ženy.

Jakékoliv informace k její osobě je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Slaný, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Policie ČR opětovně upozorňuje občany, aby pečlivě střežili svůj majetek!!!

Opět přinášíme několik důležitých rad:

 • Nenoste s sebou velkou hotovost.
 • Peníze a kreditní karty ukládejte do vnitřních kapes obleku, nikoli do zadních kapes u kalhot.
 • Jestliže jste majitelem kreditní karty, své identifikační číslo si zapište odděleně.
 • V případě její krádeže okamžitě volejte pobočku banky či spořitelny a oznamte tuto situaci.
 • Nenechávejte peněženku navrchu kabelky nebo nákupní tašky, nenoste ji v průhledných taškách nebo síťovkách.
 • Nevystavujte zbytečně na odiv větší finanční hotovost či cennosti.
 • Nenechávejte kabelku nebo peněženku při nakupování bez dozoru. Nesete-li zavazadla a balíčky, mějte kabelku mezi tělem a nákupem.
 • Noste kabelku těsně u těla s rukou na zapínání. Méně tím zlodějem vyzýváte a navíc ztěžujete provedení krádeže.
 • Kontrolujte uzavření svých zavazadel. Nejvhodnější z hlediska bezpečnosti jsou zavazadla se složitějším způsobem uzavírání.
 • Peníze nenoste v batůžku na zádech, kam nevidíte.
 • Pokud se dostanete do tlačenice na ulici, v obchodě nebo dopravním prostředku, věnujte zvýšenou pozornost bezprostřednímu okolí a nespouštějte ze svých zavazadel oči.
 • Ztráta peněz není jediným důsledkem vaší neopatrnosti, můžete přijít i o doklady (občanský nebo řidičský průkaz, cestovní pas, kreditní karty) či klíče od bytu, od auta nebo jiné cennosti.

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments