Ze zahradního přístavku si zloděj odnesl zejména nářadí

Škoda přesáhla sto tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Zlonice šetří případ vloupání do přístavku na zahradě v Černuci, odkud neznámý pachatel odcizil kromě nářadí další věci. K tomu došlo 5. února, v době od brzké ranní třetí hodiny do dopoledních jedenácti hodin. Tímto jednáním byla poškozenému předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel odstranil přišroubovanou plaňku z dvoumetrových vrat vedoucích na zahradu, kdy poté prošel na zahradu a z té vstoupil do neuzamčeného přístavku. Odtud odcizil flexu, aku vrtačku s kufříkem, příklepové vrtačku s kufříkem, horkovzdušnou pistoli, mobilní telefon, dva notebooky a peněženku s osobními doklady, platebními kartami a finanční hotovostí.

Ve věci policisté zahájili úkony trestného řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to porušování domovní svobody, krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

V souvislosti s tímto případem se obracíme na veřejnost a prosíme o jakékoliv poznatky k možnému pachateli. Pokud jste si někoho podezřelého všimli a mohli byste nám pomoci se ztotožněním osoby, ozvěte se nám na telefonní číslo 974 873 578 nebo na mobil 602 262 793. Využít můžete také linku tísňového volání 158.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
7. února 2022

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments