Dopravně bezpečnostní akce

Policisté kontrolovali vozidla.

V souvislosti plněním úkolů policie na úseku dohledu na provoz na pozemních komunikacích a s ohledem na dopravní nehodovost řidičů pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek, s cílem pozitivně ovlivnit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích byla vyhlášena ve dnech 4. až 5. února 2022 krajská dopravně bezpečnostní akce.

V průběhu akce policisté zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel před a během jízdy.

Samozřejmě prováděli i kontrolu dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně se hlídky zaměřily na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku ilegální migrace, převážení drog apod.

Do akce, která proběhla na Kladensku 4. února 2022, bylo nasazeno více jak dvacet strážců zákona. Jednalo se o dopravní policisty a policisty z obvodních oddělení.

Ti zkontrolovali 161 vozidel, přičemž jistili 15 přestupků a dva trestné činy. Na pokutách vybrali 9.200,- Kč. Čtyři osoby nepoužily při jízdě bezpečnostní pásy. U 5 vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Pod vlivem alkoholu řídili jeden šoféři a jeden usedl řidič za volant v zákazu řízení.

Obdobné dopravně bezpečnostní akce budou následovat i v dalším období

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments