V minulém týdnu proběhla na území Středočeského kraje rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce.

Policisté se zaměřili na to, aby se všichni řidiči věnovali plně řízení vozidla, zejména kontrolovali, zda dodržují zejména zákaz držení záznamových a hovorových zařízení za jízdy.

Samozřejmě kontrolovali i dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně se hlídky zaměří na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku ilegální migrace, převážení drog apod.

V okrese Kladno proběhla tato akce ve dvou dnech a to v pondělí 16. září 2019 a ve čtvrtek 19. září 2019.Dp akce bylo nasazeno několik desítek policistů jak z dopravního inspektorátu, tak z obvodních oddělení. Celkem bylo během těchto dvou dnů zkontrolováno 109 vozidel. Bylo zjištěno šest přestupků, z nich čtyři byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu. Dvěma řidičům byla na místě udělená bloková pokuta. Tři řidiči byli při kontrole pod vlivem návykových látek.

V podobných dopravních akcích budou policisté pokračovat i v následujícím období.

nprap. Michaela Nováková

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments