Řidiči, dávejte si pozor na střet se zvěří

KLADENSKO – Policisté řešili necelé dvě stovky dopravních nehod se zvěří.

Policisté upozorňují řidiče, aby byli při projíždění pozemních komunikací poblíž lesních a polních porostů velmi obezřetní a věnovali zvýšenou pozornost střetu se zvěří. Především v ranních a nočních hodinách, kdy je zvěř dezorientována, opouští svá útočiště a více se přemisťuje, a to právě přes pozemní komunikace, kde následně dochází k dopravním nehodám.

Kladenští policisté od 1. ledna do 14. prosince letošního roku vyjížděli k 198 případům dopravních nehod, při kterých došlo ke srážce vozidel se zvěří po celém území kladenského okresu.  Při dopravních nehodách dochází nejčastěji ke střetu se srnou nebo divokým prasetem, ale zaznamenali jsme v měsíci květnu i ojedinělý případ, kdy na dálnici došlo k čelnímu střetu vozidla s dravcem, který značně poškodil čelní sklo vozu.

Rady, jak postupovat, když dojde ke srážce se zvěří.

V případě, že dojde ke srážce se zvěří, tedy poškození majetku další osoby, na místo dopravní nehody je třeba přivolat policii. Policisté po oznámení vyrozumí majitele, či správce honitby, který je povinen si na místě zvěř zajistit na vlastní náklady. V případě, že zvěř po střetu z místa nehody uteče, policisté i v tomto případě vyrozumí majitele, či správce honitby, že došlo k nehodě a s největší pravděpodobností ke zranění zvířete. Policisté střet se zvěří zadokumentují a řidiči předají protokol o dopravní nehodě.

Rozhodně nesmí řidič z místa kolize zvíře odvážet, protože by jeho jednání mohlo být vyhodnoceno jako pytláctví.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments