Policejní návštěva v 2. Základní škole Slaný

KLADENSKO – Policistky připravily pro žáky besedu s preventivním programem.

Policistka z oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policistkami ze skupiny kriminální policie a vyšetřování Kladno a pořádkové služby Středočeského kraje Praha v rámci preventivní činnosti navštívily ve čtvrtek 5. května 2022 žáky třetí a čtvrté třídy 2. Základní školy Komenského náměstí ve Slaném.

Program byl rozdělen do několika částí. Policistky nejprve dětem vysvětlily podle jakých znaků poznají policistu České republiky a jak jsou policejní složky zastoupeny včetně jejich činnosti. Poté policistky s žáky zopakovaly důležitá telefonní čísla IZS a sídlo jejich místní policejní služebny ve Slaném. Dalšími tématy besedy byla trestní zodpovědnost, šikana a předsudečné násilí.

Školáci pozorně naslouchali a po celou dobu přednášky se aktivně zapojovali do diskuze s velkým nadšením a mnohdy i zvídavými dotazy.  Policistky žákům za odměnu na závěr besedy předaly policejní postřehovou hru a závěsný preventivní letáček na kliku od dveří, aby si vždy uvědomili, jak se mají zachovat když zazvoní zvonek a zůstali v bezpečí.

Přítomnost policistů ve školním zařízení s poutavým preventivním programem byla ze strany žáčků vítána a od zástupců pedagogického sboru základní školy velmi kladně hodnocena.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments