Vydal se na cestu, ačkoliv je v zákazu řízení

KLADENSKO – Za své protiprávní jednání hrozí podezřelému řidiči maximální trest odnětí svobody ve výši až dva roky.

Dne 2. června 2020 krátce před třináctou hodinou prováděli policisté oddělení hlídkové služby kontrolní činnost na území Slánska. Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu policejní hlídka zastavila ke kontrole osobní vozidlo tovární značky Audi A6 Avant na pozemní komunikaci poblíž obcí Slaný – Knovíz.

Policisté nejprve vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení všech motorových vozidel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je osmatřicetiletý muž z okresu Most, který předložil ke kontrole osvědčení o registraci vozidla a doklad o pojištění vozidla. Řidičské oprávnění nebylo předloženo, neboť si jej údajně nevyzvedl na magistrátu. Následným policejním šetřením bylo však zjištěno, že tento řidič má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel vydaný Magistrátem města Most s platností do 18. června 2020.

Policisté oddělení hlídkové služby podezřelého řidiče zadrželi a eskortovali na policejní služebnu obvodního oddělení Slaný k provedení potřebných úkonů. Za své protiprávní jednání je muž nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 2 roky.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments