KLADENSKO – Kladenští policisté získali celkem jednadvacet medailí.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje uspořádalo tradiční přebor v plavání, který se koná pravidelně již pětadvacet let. V letošním roce se přebor v plavání uskutečnil dne 9. března 2022 v plaveckém bazénu sportovního areálu v Nymburku.

Za Územní odbor Kladno se tohoto přeboru v plavání zúčastnilo šestičlenné mužstvo ve složení pěti policistů a jedné policistky.

Přebor v plavání byl rozdělen do šesti disciplín. Jednalo se o: –  50 m volný způsob

– 50 m znak

– 100 m volný způsob

–    štafeta (4×50)i

– 400 m volný způsob.

Zvláštními disciplínami přeboru bylo záchranné plavání v plavkách 25 m pod vodou a 25 m volný způsob a dále záchranné plavání v oděvu 20 m se zanořením a vylovením předmětu ze dna bazénu ve vzdálenosti 25 m od startu.

Zástupci kladenských policistů byli z oddělení hlídkové služby, ze skupiny kynologie, dopravního inspektorátu a služby kriminální policie a vyšetřování, kteří byli v letošním roce 2022 na přeboru v plavání velmi úspěšní a získali celkem jednadvacet medailí.

Jednalo se o čtyři zlaté medaile v disciplínách 50 m prsa a 50 m znak, záchranné plavání, devět stříbrných medailí v disciplínách 50 m volný způsob, 50 m znak, 50 m prsa, 100 m volný způsob, 400 m volný způsob a záchranné plavání.  Dále osm bronzových medailí 50 m volný způsob, 50 m prsa, 100 m volný způsob, štafeta 4 x 50 m volný způsob.

Policisté z Územní odbor Kladno se těchto závodů v plavání zúčastňují každým rokem. Někteří policisté reprezentovali na přeboru v plavání již dvacátým rokem a vždy se umístili na předních místech s obdržením medaile.

Nejúspěšnějšími policisty za Územní odbor Kladno v letošním roce byli  ppor. Mgr. Monika Novotná ze služby kriminální policie a vyšetřování, která získala celkem 4 medaile ( 3 zlaté a 1 bronzovou), dále pprap. Jan Střeska z oddělení hlídkové služby, který získal celkem 7 medailí (5 stříbrných a 2 bronzové) a pprap. Jan Blažek z oddělení hlídkové služby, který získal 4 medaile (2 stříbrné a 2 bronzové). Nováčkem tohoto úspěšného týmu byl stržm. Erik Havel z dopravního inspektorátu, který získal 1 zlatou medaili v disciplíně 50 m prsa.

Policisté z prvního místa jsou nominováni na Policejní mistrovství České republiky v plavání. Náš jeden z nejúspěšnějších policistů pprap. Střeska se zúčastnil tohoto mistrovství v plavání již desetkrát a vždy získal medaile. Nejcennější kov zlatou medaili obdržel v roce 2012 a stal se mistrem Policie České republiky v plavání se záchranou tonoucího pro rok 2012 v disciplíně 50 m prsa. V roce 2021 se umístil na třetím místě s bronzovou medailí.

Úspěšné reprezentování policistů Územního odboru Kladno na krajském přeboru v plavání letošního roku hodnotíme velmi kladně a především jejich vynikající fyzickou kondici a sportovní nasazení s dosažením vynikajícího úspěchu v podobě jednadvaceti medailí.