Rozsáhlá dopravní akce o prvním prázdninovém víkendu

KLADENSKO – Kladenští policisté v rámci víkendové dopravní akce zaznamenali čtyřicet osm přestupků v dopravě.

Policisté z územního odboru Kladno se zapojili do celorepublikové dopravní akce, která probíhala v průběhu víkendových dní od pátku 26. června do neděle 28. června 2020 po celém území České republiky. Kladenští policisté se tohoto dopravního opatření zúčastnili ve dvou dnech, a to v pátek a v neděli. Do akce bylo celkem nasazeno třiatřicet policistů pro výkon služby dohlížejících na pozemních komunikacích kladenského okresu.

Celá rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce byla tentokrát zaměřena především na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči dopravních prostředků před jízdou a i v průběhu jízdy, dále na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, dodržování rychlosti, způsobu jízdy, na dodržování stanovené rychlosti a dodržování pravidel na železničních přejezdech, telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu motorových vozidel, kontrolu předepsaných dokladů, případně kontrolu dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Při dopravní akci nebylo opomenuto ani na ostatní účastníky silničního provozu, a to na cyklisty a chodce.

Při kontrolní činnosti v rámci dopravního opatření policisté kontrolovali nejen dodržování předpisů týkajících se bezpečnosti v silničním provozu, ale také na pátrání po osobách a na kontroly po odcizených vozidlech a věcech.

Policisté při výkonu služby dohlíželi na plynulost a bezpečnost na pozemních komunikacích, jejichž hlavním cílem při této dopravně bezpečnostní akci bylo snížit závažná porušení pravidel silničního provozu, neboť neukázněnost a nedisciplinovanost některých řidičů je v mnoha případech velkou příčinou řady zbytečných kolizí na našich silnicích a některé vedou až k vážným dopravním nehodám.

Kladenští policisté v rámci této prázdninové víkendové dopravní akce zkontrolovali celkem 226 motorových vozidel. Po dobu provádění kontrolní činnosti bylo zjištěno celkem 27 přestupků, z nichž bylo 25 vyřešeno uložením blokové pokuty na místě v celkové výši 19 300,- Kč a dále 2 přestupky byly oznámeny správním orgánům.

Nejčastějšími dopravními přestupky byl v 11 případech nevyhovující technický stav, 2 řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 2 usedli za volant pod vlivem návykové látky, j1 nedodržel rychlost, 1 řidič byl zjištěn při jízdě bez řidičského oprávnění.

V průběhu dopravně bezpečnostní akce byly policejní hlídky rozmístěny na vytipovaných pevných stanovištích po celém území kladenského okresu, kde vykonávaly kontrolní činnost. Do dopravního opatření byly nasazeny i pohyblivé motorizované policejní hlídky, které monitorovaly pohyb všech účastníků silničního provozu. Celá akce probíhala v různých časových intervalech.

V těchto dopravních akcích podobného charakteru budou kladenští policisté nadále pokračovat.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments