Řidič nadýchal přes tři promile

KLADENSKO – Za jízdu pod vlivem alkoholu a drog hrozí řidičům trest až jeden rok odnětí svobody.

Policisté obvodního oddělení Zlonice prováděli dne 29. srpna 2020 v obci Zvoleněves kontrolní činnost na pozemních komunikacích. Po jednadvacáté hodině zastavili ke kontrole osobní vozidlo značky Renault Clio, jehož řidič byl vyzván k předložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla a k dechové zkoušce. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je čtyřiačtyřicetiletý muž z Kladenska. Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 3,27 promile alkoholu v dechu.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí muži maximální trest odnětí svobody ve výši až 1 rok.

Ze stejného trestného činu je podezřelý i pětadvacetiletý muž ze Slánska, kterého dne 30. srpna 2020 kolem šestnácté hodiny kontrolovali slánští policisté v osobním vozidle VW Golf na pozemní komunikaci v Ouvalově ulici ve Slaném. Policisté řidiče při kontrolní činnosti vyzvali k provedení dechové zkoušky a k testu na přítomnost návykových látek. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Při testu na drogy byl výsledek pozitivní a řidič byl dále vyzván k odbornému lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici, čemuž vyhověl.

Dalším podezřelým řidičem je devatenáctiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia, který byl kontrolován na silnici ve Smečenksé ulici ve Slaném dne 29. srpna 2020 po sedmnácté hodině. Po předložení dokladů byl řidič vyzván k dechové zkoušce na alkohol a testu na drogy. Dechová zkouška byla negativní a test na přítomnost návykových látek byl s pozitivním výsledkem. Podezřelý dobrovolně následoval policejní hlídku na lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments