Policisté se zaměřili na dodržování rychlosti

KLADENSKO – Při dopravní akci bylo zjištěno šestnáct neukázněných řidičů.

Dopravní policisté z kladenského inspektorátu v rámci výkonu služby uskutečnili dopravní akci, která byla zaměřena především na dodržování rychlosti, a to nejen v obci, ale i mimo obec a také na dálnici. Dopravní akce probíhala v průběhu třinácti hodin dne 4. ledna 2022 od 10.00 do 23.00 hodin, kdy byli kontrolováni řidiči ve svých vozidlech na vytipovaných pozemních komunikacích kladenského okresu. Kontrolní činnost byla tento den směřována do ulic města Kladna, na Slánsku na dálnici D7 a poté na silnice obce Libušín a přilehlého okolí.

V rámci dopravní akce policisté zjistili dopravní přestupek nedodržení rychlosti u 16 řidičů a celkem byla vybrána na pokutách částka ve výši 10 000,-Kč. Nejvíce překročená rychlost byla v úseku dálnice D7, kde bylo řidiči naměřeno 160 km/hod., ačkoliv je zde povolená rychlost 130 km/hod. Dalším největším přestupkem byla překročená rychlost v obci o 35 km/hod., neboť v tomto případě se vozidlo pohybovalo o rychlosti 85 km/hod. Policisté při provádění kontrolní činnosti na pozemních komunikacích využili služební vozidlo značky Škoda Superb v civilním provedení.

Kladenští policisté budou v těchto dopravních akcích nadále pokračovat, a to nejen se zaměřením na neukázněné řidiče s nedodržováním rychlosti, ale také na jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a na nedodržování dalších dopravních předpisů.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments