Policejní návštěva v MŠ Zvoleněves

KLADENSKO – Malé žáky upoutalo policejní vozidlo s vysílačkou.

Policistka z obvodního oddělení Zlonice navštívila 2. června 2022 děti z Mateřské školy Zvoleněves, pro které si připravila bohatý program s preventivním zaměřením na bezpečné prázdniny.

Na úvod besedy seznámila děti s tísňovými linkami a s policejní uniformou včetně služebního průkazu. Jedním z hlavních cílů setkání bylo zopakování dopravní výchovy, při které bylo upozorněno na bezpečné přecházení pozemní komunikace, znalost dopravních značek, nasazení povinné helmy malých cyklistů při jízdě na kole a bezpečná jízda ve vozidle v autosedačkách a připoutání bezpečnostními pásy.  Dále si policistka s dětmi popovídala o různých nebezpečných situacích, jak se mají zachovat, když je osloví cizí osoba na ulici, z vozidla nebo zazvoní u jejich dveří doma. Následně policistka žáky upozornila, že nemají sahat na cizí zvířata, aby jim neublížila nebo nenakazila nemocí. Také dětem připomněla, že mají být v letním čase obezřetní při koupání, ať už v bazénu na zahradě  a nebo v přírodních koupalištích a neopomínat na základní pravidla bezpečnosti a vždy být na dohled dospělé osoby.

Na závěr besedy policistka dětem ukázala služební vozidlo se světelnou a zvukovou signalizací a taktéž si mohly prohlédnout vysílačku, obušek, zastavovací terčík, policejní čepici nebo služební pouta.

Dětem se policejní návštěva s ukázkami líbila a nejen předškoláci, ale i menší žáčci se zapojovali do besedy a měli několik zvídavých dotazů.

Po rozdání omalovánek s preventivní tématikou na dopravu a víš kdo je za dveřmi, se policistka s dětmi rozloučila zapnutím světelné signalizace na policejním vozidle.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments