Nebezpečné jízdy s alkoholem

KLADENSKO – Neukáznění řidiči a dvě dopravní nehody pod vlivem alkoholu.

Kladenští policisté neustále apelují na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

Policisté opakovaně upozorňují občany na nebezpečí při nedodržování předpisů v dopravě a na dopravní nehody, které v některých případech jsou velmi závažné a končí s tragickými následky.

Po celém území okresu Kladno se v rámci výkonu služby provádí policisté dopravně bezpečnostní akce, při kterých jsou řidiči kontrolováni zda dodržují předpisy silničního provozu a neustále policisté zjišťují neukázněnost řidičů, kteří před jízdou požijí alkoholické nápoje nebo jiné návykové látky a

nebo nedodržují rychlost a další dopravní předpisy.

V tomto týdnu kladenští policisté vyjížděli ve dvou případech k dopravním nehodám, kdy řidiči byli posilněni alkoholem.

V ranních hodinách dne 4. ledna 2022 byla oznámena dopravní nehoda v obci Třebichovice na Slánsku, kdy řidič ve věku devětapadesát let havaroval se svým vozidlem Škoda Roomster a naboural do osobního vozidla značky Opel, které bylo zaparkováno před domem. Policisté řidiče vyzvali k prokázání totožnosti a k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 2,44 promile alkoholu v dechu.

Následující den jednašedesátiletá žena posilněna alkoholem usedla za volant osobního vozidla značky Hyundai a v části Dědkův Mlýn na Unhošťsku a způsobila havárii, při které vjela zadní částí vozidla do místního potoka. Naměřená hodnota při provádění dechové zkoušky byla v tomto případě 1,59 promile alkoholu v dechu.

Oba řidiči jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 3 roky.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments