Návštěva školáků ze zlonické družiny na policii

KLADENSKO – Děti si mohly prohlédnout služební vozidlo a zopakovat dopravní výchovu.

Žáci prvního stupně z družiny ZŠ Zlonice v pondělí 20. května 2022 navštívili ve službě policisty místního obvodního oddělení Zlonice.

Policisté přivítali školáky na policejní služebně a nejprve je seznámili s prostředím, kde vykonávají policejní činnost. Následně je policisté seznámili se služebním průkazem a policejní uniformou. V průběhu prohlídky policisté s dětmi zopakovali čísla na tísňové linky, a to nejen na policii, ale pro celý Integrovaný záchranný systém. Dále s žáky zopakovali základní znalosti dopravní výchovy, jako je například bezpečné přecházení, jízda na kole, ale i ve vozidle. Nebylo opomenuto upozornění na nebezpečné situace, když je osloví cizí osoba nebo zazvoní u dveří jejich bytu. Za odměnu si děti mohly prohlédnout služební vozidlo s majáky a vysílačkou, ale také policejní celu. Policisté žákům ukázali i výstroj a výzbroj, kterou používají při výkonu služby. Největší zájem byl o služební pouta, obušek, policejní čepici, zastavovací terčík i reflexní vestu.

Na závěr byl školákům předán preventivní materiál, včetně omalovánek s dopravní tématikou. Žákům se prohlídka policejního obvodního oddělení ve Zlonicích líbila a měli i mnoho dotazů. Návštěva na policejní služebně byla i velmi kladně hodnocena od doprovázejících pedagogů.

 

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments