Drogy za volant nepatří

KLADENSKO – Posilněni drogou řídili osobní vozidla.

Ve večerních hodinách dne 3. října 2020 policisté obvodního oddělení Zlonice v rámci výkonu služby na pozemních komunikacích zastavili ke kontrole osobní vozidlo tovární značky VW Passat na silnici v ulici Třebízského ve Slaném. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a dále k provedení dechové zkoušky a testu na návykové látky. Policejním šetřením byl u devětadvacetiletého muže ze Slánska při tomto testu zjištěn pozitivní výsledek na drogy. Podezřelý muž se následně podrobil k vyšetření s odběrem biologického materiálu. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem.

Téhož dne v dopoledních hodinách v obci Velvary v ulici Za Roudnickou branou byl kontrolován policejní hlídkou řidič motocyklu značky Yamaha. Policejním šetřením po provedení dechové zkoušky a testu na návykové látky byl výsledek u pětatřicetiletého motocyklisty pozitivní. Naměřená hodnota alkoholu byla 0,18 promile alkoholu v dechu a pozitivní návykové látky na Amphetamin a Metaphetamin. Podezřelý řidič motocyklu se dobrovolně ve slánské nemocnici podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Třetím neukázněným řidičem, který řídil dopravní prostředek byl devětadvacetiletý muž z Prahy. Policisté obvodního oddělení Slaný tohoto řidiče zastavili ke kontrole v Šimáčkově ulici ve Slaném při jízdě do Jungmanovy ulice. U řidiče osobního vozidla značky Seat Toyota byl test na drogy taktéž s pozitivním výsledkem.

Policisté nyní tyto tři případy prošetřují a řidiči jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments