Dětský den s policií v obci Žižice na Slánsku

KLADENSKO – Děti s velkým nadšením a pozorností sledovaly ukázky IZS.

Policisté z Územního odboru Kladno zastoupeni oddělením tisku a prevence, skupinou služební kynologie a obvodním oddělením Slaný, společně navštívili děti z obce Žižice a přilehlého okolí v prostoru místního rybníka Žižice – Luníkov, při příležitosti pořádaného „Dne dětí“ v přírodě, který uspořádalo vedení MěÚ Žižice v sobotu 18. června 2022.

Policisté pro děti připravili rozmanitý program skládající se z několika částí. Na úvod si získali velkou pozornost policisté ze skupiny kynologie se svými čtyřnohými pomocníky, kteří předvedli výcvik služebních psů. Nejdříve pes Egon prokázal vynikající poslušnost a pes Fantom vyhledával uschované předměty v terénu. Na závěr nejzkušenější pes Harry předvedl simulované zadržení pachatele na útěku. Všechny přítomné děti, ale i dospělé osoby výcvik služebních psů zaujal a vystupující policisty se svými psy odměnily potleskem.

U stolku s preventivním materiálem policisté dětem rozdávali omalovánky nebo pexeso s dopravní tématikou a pro větší děti zde byly křížovky s preventivním zaměřením. Policistka z oddělení tisku a prevence malým návštěvníkům udělala na památku otisk prstu a upozornila je, jak se mají v průběhu dlouho očekávaných prázdninových dní vyvarovat nebezpečným situacím, aby se začátkem září vrátili v plné síle zpět do školních lavic nebo mateřských školek.

Slánští policisté předvedli ukázku služebního vozidla s vysílačkou a světelnou a zvukovou signalizací.  Pod dohledem policistů si zde všichni přítomní mohli prohlédnout a zkusit služební pouta, reflexní vestu, zastavovací terčík nebo neprůstřelnou vestu a obušek.

Účast policejních zástupců a i ostatních složek IZS, včetně ukázek a předávání informací na Dni dětí“ byla hodnocena velmi kladně ze strany organizátorů, ale i přítomných návštěvníků. Odměnou za celou akci byla především radost a nadšení dětí, kteří se zájmem sledovaly všechny připravené ukázky a zapojovaly se do diskuze.

Policisté z obvodního oddělení Slaný se ještě téhož dne zúčastnili s ukázkou služebního vozidla, výstroje a výzbroje policistů ve službě a předáním omalovánek a křížovek s preventivním zaměřením na Dni dětí v obci Dřínov.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments