Cyklistka posilněna alkoholem při dopravní nehodě

KLADENSKO – U zraněné cyklistky byla dechová zkouška přes dvě promile.

Policejní hlídky vyjížděly včerejšího odpoledne 15. června 2020 k dopravní nehodě, která se stala ve Slaném.

Při dopravní nehodě se krátce po šestnácté hodině na křižovatce ulic K. Čapka a Plynárenská střetla cyklistka s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia. Řidičkou vozidla byla třiačtyřicetiletá žena, jedoucí po hlavní silnici ulicí Plynárenská. U řidičky byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem a alkohol byl na místě vyloučen. Policisté vyzvali k dechové zkoušce i osmatřicetiletou cyklistku, která ke křižovatce přijížděla po vedlejší silnici ulicí K. Čapka. V tomto případě byl výsledek pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 2,12 promile alkoholu v dechu. Posádka ZZS zraněnou ženu převezla na ošetření do slánské nemocnice. K žádnému jinému zranění osob nedošlo.

Příčinou dopravní nehody bylo nedání přednosti v jízdě.

Za usednutí na jízdní kolo pod vlivem alkoholu a nebezpečnou jízdu je nyní osmačtyřicetiletá žena podezřelá z přestupku v dopravě. Za tento přestupek podezřelé hrozí pokuta ve výši 25 000,-Kč až 50 000,-Kč.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Toto upozornění platí i pro ostatní účastníky silničního provozu, jako jsou cyklisté a chodci. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments