Zvýšený dohled v silničním provozu

KLADENSKO – Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontrolu alkoholu za volantem.

 

Policisté Územního odboru Kladno se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která probíhala v průběhu pátečního dne 18. června 2021.

Policisté se v rámci této dopravně bezpečnostní akce zaměřili především při kontrolní činnosti na alkohol a jiné návykové látky za volantem a další dodržování bezpečnostních předpisů v silničním provozu.

Při kontrolní činnosti policisté dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu a zároveň prováděli kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů celého dopravního opatření je snížit počet dopravních nehod a přestupků na pozemních komunikacích.

V rámci této dopravně bezpečnostní akce policisté po celém území okresu Kladno na vytipovaných stanovištích a i v pohyblivých policejních hlídkách ve služebních vozidlech zkontrolovali celkem 214 řidičů včetně jejich dopravních prostředků. Celkem bylo zjištěno 13 přestupků, z toho 12 přestupků bylo vyřízeno na místě udělením blokových pokut v celkové výši 5 800,-Kč a jeden případ byl oznámen správnímu orgánu. Byl zaznamenán 1 řidič v Kladně v Unhošťské ulici, který řídil dodávkové vozidlo Ford Tranzit a před jízdou požil alkoholické nápoje. Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní a naměřená hodnota byla ve výši 1,47 promile alkoholu v dechu. Dále v 6 případech nepoužili řidiči bezpečnostní pásy a ve 3 případech byl nevyhovující technický stav u vozidel.

Kladenští policisté budou v těchto dopravně bezpečnostních akcích pokračovat i v následujících dnech.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments