Zloděj vnikl na pozemek a odcizil kolo

KLADENSKO – Neponechávejte své věci nezajištěné ani na svých pozemcích.

Na policejní služebnu obvodního oddělení Slaný bylo dne 16. prosince 2020 oznámeno odcizení jízdního kola ze soukromého pozemku na Slánsku.

Neznámý pachatel vnikl bez užití násilí na oplocený pozemek u rodinného domu v obci Libovice v době od 14. do 16. prosince 2020, odkud následně odcizil jízdní kolo značky Kellys. V dané chvíli bylo toto jízdní kolo volně položené o zeď domu. Pachatel svým jednáním způsobil majiteli škodu, která činí 11 000,-Kč.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli i odcizeném jízdním kole pátrají. K tomuto skutku došlo v čase vyhlášeného nouzového stavu.

Policisté upozorňují občany,  aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

Občané, neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.

nprap. Jana Šteinerová

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments