Profesionální práce policejní hlídky

SLÁNSKO – Policistům se podařilo během krátké doby dopadnout zloděje.

Dne 11. listopadu 2019 se dostavila na policejní služebnu obvodního oddělení ve Slaném poškozená jednapadesátiletá žena, která oznámila krádež věcí.

Téhož dne v časovém rozmezí od 10.50 do 11.40 hodin byla oznamovatelka se svým přítelem fotit pietní místo v Soukenické ulici u tržiště ve Slaném. Před focením si odložili v prostoru prvního dřevěného stánku na tržišti fototašku značky Nikon, černé barvy, ve které se nacházely dva novinářské průkazy, krytka k fotoaparátu Nikon a další drobné osobní věci. V nestřeženém okamžiku se této fototašky i s obsahem zmocnil neznámý pachatel a svým jednáním způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku přes 4 000,-Kč.

Na základě tohoto oznámení slánští policisté provedli prvotní šetření, včetně zhlédnutí kamerových záznamů. Na základě získaných informací a dalšího policejního šetření policejní hlídka během několika hodin vypátrala podezřelou osobu, kterou zadržela a převezla na policejní služebnu k provedení procesních úkonů. Policejním šetřením bylo dále zjištěno, že pachatelem této trestné činnosti je šestatřicetiletý muž z okresu Litoměřice, který byl v posledních třech letech odsouzen za přečin krádeže.

Policisté vzhledem k další majetkové trestné činnosti tohoto pachatele sdělili dne 11. listopadu 2019 zadrženému muži podezření z trestného činu krádeže.

nprap. Jana Šteinerová

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments